Jízdárna Terezín, Ořech – U Barona Prášila, Lipník – fotbalové hřiště, Albrechtice - Pivní Bar Miczka, Orlová – restaurace DEPO, Dětské hřiště Valšovice, Náměšť na Hané – zámek, Liblice – zámek, Polouvsí – Pod Platany, Vědomice - Boulodrom LABE Aréna, Mokrá Horákov - Areál Stará hora, Litovel – Sokolovna, Hartvíkovice - AC Wilsonka, Ratišovice – areál RAPEK, Hrochův Týnec – zámek, Olomouc – Korunní pevnůstka, Únovce – Kaskády Slovensko, Brno Bystrc - hrad Veveří, Brno Slatina – Boulodrom na Černozemní, Loděnice. Letos jsme odehráli své turnaje ve dvaceti destinacích v ČR a na Slovensku. Jednalo se o turnaje kategorií MČR, Centrope, Prestige a regionál v mnoha případech okořeněný nezenedbatelnou mezinárodní účastí.
PODZEMNÍ CHODBY - Kromě silného opevnění a zavodňovacího systému disponuje pevnost Terezín ještě jedním významným obranným prvkem. Tím je téměř 30 km podzemních chodeb, kterými jsou protknuté nejen jednotlivé prvky opevnění, ale především těsné okolí ohroženého západního úseku. Budování podzemních chodeb bylo součástí tzv. minové války, při níž se pod nepřítelem odpalovaly podzemní nálože (miny). Pevnosti měly tu výhodu, že tunely nemusely být pracně kopány až v průběhu obléhání, ale mohly být vybudovány už při stavbě samotných pevností. Tak tomu bylo i v případě Terezína, do jehož projektu byla zakomponována hustá a promyšlená síť chodeb. Chodby, nazývané též galerie, můžeme dle účelu rozdělit do tří typů: komunikační, minové a odposlechové. (pokračování příště)
STRUKTURA PEVNOSTI- Opevnění Terezína představuje složitý systém tvořený celou řadu prvků, přičemž každý sebemenší objekt má svůj jasný účel a význam. Pevnost Terezín byla Novou a Starou Ohří rozdělena na tři části: Hlavní pevnost, Malou pevnost a opevněný prostor mezi nimi tzv. horní a dolní retranchement. Malá pevnost bránila východní stranu, která by nejspíš nebyla ve směru případného útoku, neboť po jejím zdolání by nepřítel narazil na překážku v podobě retranchementů a pak především na řeku Ohři. Retranchementy měly obranu nejslabší, neboť ležely v podstatě na ostrově mezi dvěma rameny Ohře a Labem. Největší tíhu obléhání by tudíž nesla Hlavní pevnost, která tak jako nejdůležitější a nejohroženější byla také odpovídajícím způsobem opevněna.
Necelou půlhodinku cesty autemod Hrochova Týnce na východ nalezneme Vysoké Mýto (německy Hohenmaut, latinsky Alta Muta, lidově Mejto). Je to město ležící v okrese Ústí nad Orlicí, na řece Loučné. Je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších a šestým největším z měst Pardubického kraje. Ve Vysokém Mýtě žije přibližně 12 tisíc obyvatel. Město začalo psát svou historii dávno před polovinou 13. století, kdy bylo založeno králem Přemyslem Otakarem II. jako jedno z obchodních středisek na hlavní spojnici Čech s Moravou. V historickém jádru města se dochovaly významné památky architektury, k nimž patří kostel svateho Vavřince, zvonice ze 16. století, renesanční hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice, Pražská a Litomyšlská brána, věž Choceňské brány, radnice a budova bývalého okresního soudu.