Reportáže z turnajů
 
Naši partneři

Pétanque odkazy

Vše podstatné o dění v našem klubu

TŘETÍ ODDÍL PETANQUE,z.s.
Jsme členem ČESKÉ ASOCIACE PÉTANQUE KLUBŮ

Valšovický pohár 2024
Vloženo: 22.7.2024 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Znak města Hranic se vyvinul ze znaku kláštera v Hradisku, majitele města. (postava sv. Štěpána, patrona kláštera Hradisko). Znak byl obohacen za vlády pánů z Cimburka mezi léty 1430 - 1470. Dne 6. srpna 1629 potvrdil František kardinál z Ditrichštejna, biskup olomoucký, starší privilegia a polepšil znak přidáním emblémů vlastního znaku. Podoba znaku. Zlato-červeně sníženým vydutým hrotem dělený štít. Nahoře na hrotu knížecí čepice provázená dvěma vztyčenými odvrácenými stříbrnými vinařskými noži se zlatými rukojeťmi. Dole tři (2,1) štítky, v pravém zlatém černá, doleva hledící orlice s červenou zbrojí, v levém červeném stříbrný dvouocasý lev ve skoku se zlatou zbrojí, prostřední štítek stříbrno-červeně šachovaný. Z horního okraje prostředního štítku vyrůstá postava sv. Štěpána v modrém šatě, držící v pravici tři kameny přirozené barvy a v levici zelenou palmovou ratolest.

Chateau Hrochův Týnec; Starostovo koulení 2024
Vloženo: 22.7.2024 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Asi dvacet kilometrů východně leží Vysoké Mýto. Město ležící nad levým břehem řeky Loučné bylo založeno jako královské kolem roku 1260 českým králem Přemyslem Otakarem II. a osazeno německými kolonisty. Město mělo plnit funkci jednoho z obchodních středisek na obchodní stezce spojující Čechy s Moravou. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1265. Přívlastek „Vysoké“ v názvu nového města pravděpodobně vychází ze skutečnosti, že město bylo založeno na výšině nad řekou. Dnes je Vysoké Mýto známé výrobou autobusů značky Iveco, která navázala na zdejší karosářskou tradici. Dvanáctitisícové město rovněž získalo věhlas konáním motoristických soutěží, ale i zachovaným historickým jádrem se starobylými věžemi a s největším čtvercovým náměstím v České republice. 

Lipnické dukáty a XXVIII Kolovská koule 2024
Vloženo: 7.7.2024 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 5. července jako připomenutí výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 863. Spolupatroni Evropy - Cyril a Mětoděj (Konstantin a Metoděj) přišli ze Soluně na Velkou Moravu v 9. století. Příchod těchto věrozvěstů na naše tehdejší území je označován z pohledu dějin jako příchod křesťanství a vzdělanosti do českých zemí. Tito Slovanští věrozvěstové vytvořili písmo - hlaholici a prosadili staroslověnštinu jako oficiální jazyk - v té době jako jazyk bohoslužebný. Den upálení mistra Jana Husa je státní svátek České republiky. Každoročně dne 6. července připomíná upálení kazatele a reformátora Mistra Jana Husa, ke kterému došlo v roce 1415 na kostnickém koncilu.

CC Česko; Vo Jarinovy koule; O cenu Přítkovského skřeta 2024
Vloženo: 1.7.2024 | Jiří Ulmann | Komentáře: 0

Asi dva kilometry východně od Liblic leží Byšice. Je to obec v okrese Mělník ve Středočeském kraji. Leží při silnici spojující Mělník a Mladou Boleslav. Rozkládá se asi dvanáct kilometrů východně od Mělníka a žije zde přibližně 1 400 obyvatel. Největším objektem v obci je továrna společnosti Vitana. Původní státem řízený národní podnik vznikl na základech dvou soukromých a po druhé světové válce znárodněných podniků – společností Graf a Maggi. Vitana je značka společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko (do února 2020 Vitana, a.s.) zabývající se výrobou potravinářského sortimentu, jejíž hlavní výrobna je v Byšicích na Mělnicku. Vlastníkem značky je od roku 2013 norská společnost Orkla, která Vitanu odkoupila od norského koncernu Rieber & Son, jež společnost privatizoval v roce 1992.

1 2 3 ... 63 64 65